wtorek, 10 kwietnia 2018

Nawilżający, bogaty krem na noc- do cery bardzo suchej ZIELONA HERBATA Z AWOKADO


ZIELONA HERBATA


Poprawia cerę i sprawia, że skóra jest po prostu zdrowa. Pomaga wypłukać toksyny, leczy wypryski i blizny oraz zmniejsza stany zapalne, a nawet poprawia elastyczność skóry.Zawarte w zielonej herbacie przeciwutleniacze i ściągające taniny pomagają pielęgnować podpuchnięte oczy, oraz powstające pod nimi cienie. Pomagają one również w obkurczeniu naczyń krwionośnych pod delikatną skórą wokół oczu, co z kolei zmniejsza obrzęk i opuchliznę. Ponadto, obecna w zielonej herbacie witamina K pozwala zmniejszyć ciemne kręgi wokół oczu.Wykazuje ona właściwości antyoksydacyjne, które mogą pomóc opóźnić oznaki starzenia się skóry-zwiotczenie, uszkodzenia słoneczne, plamy starcze, drobne linie i zmarszczki. Obecne w zielonej herbacie katechiny to cenne substancje, które pomagają zwalczać bakterie powodujące trądzik. Katechiny pomagają też regulować gospodarkę hormonalną w organizmie, będącą jedną z głównych przyczyn rozwoju trądziku. Właściwości przeciwzapalne zielonej herbaty pomagają zmniejszyć zaczerwienienie i stany zapalne skóry spowodowane przez trądzik-poprzez modulowanie wewnątrzkomórkowych celów molekularnych i hamowanie rozwoju bakterii.Zielona herbata znakomicie tonizuje skórę wspierając w zrównoważeniu jej Ph. Dodatkowo substancje czynne zielonej herbaty pomagają pozbyc się zanieczyszczeń, zmniejszają rozszerzone pory oraz nadaja skórze pięknego i zdrowego blasku. Zielona herbata pomaga też utrzymać skórę odpowiednio nawilżoną.Stosowanie zielonej herbaty w kosmetykach wspiera w ochronie skóry przed szkodliwymi promieniami słonecznymi (UV). Zawarte w niej garbniki, teobromina i polifenolepomagają łagodzić i leczyć oparzoną skórę, neutralizując szkody spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce.

OLEJ Z AWOKADO


Bogaty jest w witaminę A, C i E,PP, B2 miedź,potas i żelazo i tłuszcze jednonienasycone.W skład oleju z awokado wchodzą takie kwasy jak olejowy, glicerydy kwasu linolowego i glicerydy innych kwasów tłuszczowych tj. palmitooleinowy, palmitynowy czy stearynowy, dodatkowo aminokwasy: histydynę i lecytynę, fitosterole, skwalen, witaminy: , oraz minerały: potas i żelazo.Olej z awokado wspiera regulację gospodarki wodno-lipidowej, ochronę, regenerację i odżywianie skóry."Olej ten dostarcza skórze zawartych w nim kwasów tłuszczowych, stanowiących część składową błon komórkowych. Dzięki zachodzącym w skórze procesom transestryfikacji dochodzi do redystrybucji kwasów tłuszczowych pomiędzy składnikami błon biologicznych a substancjami dostarczonymi z olejem. Zatem zawarte w oleju kwasy, wolne czy zestryfikowane wypełniają obszary, gdzie naturalna bariera lipidowa ulega zniszczeniu. Proces ten ma szczególe znaczenie w przypadku wysokonienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy. Deficyt tego kwasu powodowany jest wolnorodnikowymi procesami utleniania. Stanowi częstą przyczynę zakłóceń w funkcjonowaniu błon biologicznych jako barier chroniących komórkę m.in. przed nadmierną utratą wody. Sucha skóra wykazuje wzrost zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych w błonach korneocytów z jednoczesną redukcją kwasu linolowego. Jednak podczas aplikacji na skórę kosmetyków bogatych w ten kwas , proporcje wyrównują się, a naskórek wraca do prawidłowego funkcjonowania.


Zastosowanie kosmetyków z olejem z awokado chroni naturalny czynnik nawilżający (NMF), tworzy na powierzchni skóry film ochronny, chroni przed utratą wody i głęboko nawilża skórę. Dodatkowo zawarte w oleju witamina E i karoten wzmacniają barierę tłuszczową przez protekcyjny wpływ na lipidy i lipoproteiny błon biologicznych. Doskonale goi płytkie zranienia i ubytki skóry. Nadaje się do skóry suchej, uszkodzonej, popękanej. Jest łagodny dla skóry, szybko się wchłania, ma doskonałe właściwości penetrujące, zmiękczające i okluzyjne oraz promieniochronne (3-4UV). Często stosowany w kremach do pielęgnacji i leczenia skóry w łuszczycy. Cenny dodatek do kremów natłuszczających i przeciwstarzeniowych. Używany do masażu głowy, zapobiega łupieżowi i wypadaniu włosów. Nadaje się również w czystej postaci do masażu, podnoszącego jędrność skóry, uspokajającego, regenerującego i łagodzącego."

ŻYWOKOST

żywokost bogaty jest w alantoinę, alkaloidy i aminokwasy. Alantoina przyspiesza gojenie się tkanek, działa przeciwzapalnie i regenerująco. Wyciąg z korzenia żywokostu działa pielęgnująco na skórę, łagodzi i regeneruje ją. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Maceraty roślinne - co to jest i jak zrobić?

Takie cuda wczoraj powstały:) Fiołek trójbarwny, płatki róży, koszyczek rumianku, nagietek i kasztanowiec- w medium olejowym maceruj...