piątek, 9 lutego 2018

Zioła Ojca sroki nr 3 - na bezpłodność, problemy kobiece;)







Dzisiejszy wieczorek mija mi przy robieniu mieszanki Ojca Sroki nr 3.
Na problemy kobiece- nieregularne miesiączki, brak owulacji - a przy tym problemy z zajściem w ciążę. Dla kobiet z PCOs, z problemami z kobiecymi hormonami.
Niepłodność jest problemem ogólnospołecznym, bo właśnie z tego powodu wiele par cierpi na brak potomstwa:( Do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie- i tak też traktował zgłaszające się do niego bezdzietne pary ojciec Grzegorz Sroka. Ten znany zielarz pomógł w swojej karierze ogromnej liczbie przypadków niepłodności z jakimi nie mogła sobie poradzić współczesna medycyna - uznając je wcześniej za "nieuleczalne".
Zakonnik miał wyjątkowy dar pomagania w odzyskaniu możliwości zajścia w ciążę.
 Na początku spotkania z małżeństwem, które się do niego zgłosiło po poradę przeprowadzał solidny wywiad. Najprawdopodobniej to uzyskana w ten sposób informacja była kluczem do sukcesu ojca Grzegorza. Niektóre z pozoru mało ważne szczegóły okazywały się niekiedy bardzo pomocne do uzyskania sukcesu terapeutycznego. W taki sam sposób jak on postępowali w USA twórcy metody zwanej naprotechnologią.
Ojciec Grzegorz dla par mających problemy z płodnością stworzył na podstawie swojego długoletniego doświadczenia zalecenia praktyczne które zacytowałam na końcu tego wpisu. Prawdopodobnie liczba par, którym pomógł Grzegorz Sroka sięgnęła kilka tysięcy.
Zagłębiając się w lekturę poradników zielarskich o. Sroki i jego zaleceń, myślę, że gdyby ojciec Sroka żył w naszych czasach, uznałby za konieczność zalecania najpierw zmiany stylu życiu i życie bardziej SLOW. Zalecał on bowiem, w pierwszej kolejności zmianę żywienia i rzucenie używek.
Moje ziółka dziś zostały wymieszane i właśnie się zaparzają 
Skład:
Ziele lebiodki (Hb. Origani) 50g działanie przeciwzapalne
Koszyczek rumianku (Anth. Chamomillae) 50g działanie przeciwzapalne
Ziele macierzanki (Hb. Serpylli) 50g działanie przeciwzapalne
Liść pokrzywy (Fol. Urticae) 50g
Ziele dziurawca (Hb. Hyperici) 50g działanie przeciwzapalne
Ziele rdestu ptasiego (Hb. Polygoni avic.) 50g
Ziele ruty (Hb. Rutae) 20g przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe
Kwiat nagietka (Fl. Calendulae) 20g działanie przeciwzapalne
Ziele nostrzyka (Hb. Meliloti) 20g
Jest jeszcze wersja z niepokalankiem, jednak tenże niepokalanek podnosi poziom LH, obniża prolaktynę, podnosi progesteron - więc generalnie działa pozytywnie, jednak nie na każdą osobę.
Mieszanka nr3 z niepokalankiem - zwłaszcza gdy prolaktyna jest w normie- możne ją zbytnio obniżyć.
Przypomnę wam tylko Kochani, że niepokalanek jest m.in w tabletkach Castagnus, który pomaga przy podniesionej prolaktynie i zaburzeniach miesiączkowania.
Dawkowanie:
Mogą te ziółka pić oboje przyszli rodzice:)
Mężczyzna- stale;)
Kobieta:
Od 1 dnia cyklu do owulacji, albo do menstruacji - cały cykl. Zaparzamy jedna łyżeczkę ziół w 200ml wody. Trzymamy 30 minut pod przykryciem, wypijam jeszcze cieple- najlepiej ok. 30 min przed snem.
Można ją pić 3 mc, potem minimum miesiąc przerwy- 1 cykl.
Zioła można przyjmować z innymi naturalnymi wspomagaczami jak Dong Quai, Inofem itp.
Ziół nie można stosować łącznie ze stymulatorami!! takimi jak CLO itp.
Warto badać i kontrolować hormony kobiece.
Jako ciekawostkę zamieszczam jeszcze słowa o. Sroki do osób starajacych się o potomka:D:D
UWAGA, niektóre mogą wywołać kontrowersje;) Postanowiłam jednak opublikować tutaj oryginał;)
Zalecenia praktyczne:
1. Zasięgnąć porady lekarza specjalisty po upływie roku od rozpoczęcia starania się o potomka. (Najlepiej tego znającego się na naprotechnologii- przypis autora). A jeżeli będzie to konieczne wykonać dodatkowe badania – dotyczy to zarówno męża jak i żony.
2. Rzucić palenie, dotyczy to obojga małżonków, choć kobiecie palenie szkodzi bardziej.
3. Zaleca się by małżonkowie jedli dużo nasion słonecznika (zawierają witaminę E), kiełki pszenicy i surówki oraz owoce (zwłaszcza te o kolorze czerwonym mp. aronia, porzeczka, borówka czarna, ciemne winogrona). Owoce te zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. Można też stosować przeciwutleniająco działającą witaminę C.
4. Łoże powinno być odpromieniwane (położyć skórę baranią lub koc wełniany).
5. Oboje małżonkowie powinni stosować miód pszczeli z pyłkiem pszczelim i propolisem. (Ojciec Grzegorz zalecał Bonimel pyłkowo-propolisowy dla żony oraz Bonimel pyłkowo – propolisowy z dodatkiem wyciągu z korzenia żeń-szenia dla męża- przypis autora).
6. Dobrze mieć pożycie między godziną 2 a 5 rano - to bardzo korzystny czas na poczęcie.
7. Lepsze jest pożycie gdy oboje małżonkowie są głodni. Są silniejsi.
8. W miesiącu swego urodzenia kobieta jest najbardziej płodna, najlepiej skorzystać z pożycia pod koniec jajeczkowania.
9. Dobrze by było poczynać dzieci między nowiem a pełnią księżyca, jeżeli wystąpi jajeczkowanie. Nie poleca się poczęcia na zmniejszającym się księżycu. Dzieci poczęte na „starym”, kończącym się księżycu często są słabe i częściej chorują.
10. Wygoda życia u żony utrudnia poczęcie i donoszenie ciąży. Żona przed pożyciem powinna być zmęczona, upracowana, głodna (urządzić pranie, sprzątanie, długą meczącą przechadzkę).
11. Nie sprzyja poczęciu alkohol i powoduje opłakane skutki, nie trzeba tego udowadniać.
12. Silne nerwice, pragnienie posiadania potomstwa, lęki, przesądy, uprzedzenia, obawy, nieświadomości, nie sprzyjają łatwemu poczęciu.
13. Tragedie, smutki, płacz, żałość, boleści, kataklizmy sprzyjają poczęciu.
14. Po klimakterium kobieta nie zachodzi w ciążę (u nas 48-56 lat).
15. Po pożyciu poczęciowym nie należy mieć kolejnego stosunku. Najmniej przez 8 dni trzeba wstrzymać się od pożycia. Inplantacja następuje dopiero w 6-8 dni od poczęcia. Często pożycie wcześniejsze powoduje trudności w zagnieżdżeniu się zarodka.
16. Plemnik ma żywotność najczęściej 5-48 godzin. (Ich żywotność zwiększa się gdy w diecie stosuje się produkty z dużą zawartością selenu np. grzyby, brokuły i orzechy brazylijskie. Ruchliwość i żywotność plemników wzrasta także wtedy gdy zmniejsza się stres antyoksydacyjny, dlatego warto stosować zalecenia z pkt. nr 3 - przypis autora).
17. O ile możliwe, należy często jadać młodą baraninę i owcze sery (nie bryndzę) i mleko.
18. Żywność ma być zdrowa, naturalna, z dużą ilością mikroelementów, nie zabrudzona chemicznie. Ma zawierać dużo pełnowartościowego białka. Jeść często, a mało.
19. Raz na tydzień ubić zapłodnione przez koguta jajko z jedną łyżeczką miodu. Posiada dużo witamin i życia. UWAGA: jak rozpoznać, że jajko jest zapłodnione? Można to rozpoznać w ten sposób, że jajko będzie się podświetlać silnym snopem światła. Promienie światła przechodzące przez skorupkę uwidocznią mały ciemny punkt lub plamkę. W odróżnieniu od takiego jajka, jajko niezapłodnione będzie miało jednolity kolor. Jajka takie najlepiej kupować w gospodarstwach wiejskich – czyli z miejsc, gdzie żyją zarówno kury jak i kogut.
20. Nosić obuwie na średnim obcasie – szpilki szkodzą.
21. Unikać bielizny osobistej wykonanej z tworzyw sztucznych. Używać mydła: szarego np. biały jeleń (bez dodatków zapachowych), można także do mycia używać Bonidermu czyli Pomady O. Grzegorza. Możliwe do wykorzystania są także mydła dla dzieci. (Mydła takie nie wywołują uczuleń, podrażnień, a zawarte w nich łagodne substancje zapachowe nie wpływają negatywnie na organizm kobiety – przypis autora).
22. Obojgu małżonkom nie wolno pić wina swojej roboty – zakwasza.
23. Wzajemna służba sobie, pomoc, zaufanie, delikatność, modlitwa, oddanie, wierność, unikanie stresów sprzyja poczęciu.
24. Stosować mieszankę ziołową, recepturę której przedstawiamy powyżej.
25. Poczęciu sprzyja intensywne i długie nasłonecznienie np. pożycie w Tunezji w lipcu lub sierpniu w okresie jajeczkowania.




Treści znajdujące się na tej stronie to efekt ciągle zdobywanej przeze mnie wiedzy i doświadczeń z zakresu zielarstwa, ziołolecznictwa i kosmetologii. Cenię sobie naturę i naturalne rozwiązania chcę tutaj promować,lecz decyzje w kwestii swojego zdrowia każdy podejmuje na własną odpowiedzialność.
Dziękuję, że tu Zaglądasz. Rozgość się, już parzę ziółka- mieszanka nr 3 o. Grzegorza Sroki 
Madziulka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Maceraty roślinne - co to jest i jak zrobić?

Takie cuda wczoraj powstały:) Fiołek trójbarwny, płatki róży, koszyczek rumianku, nagietek i kasztanowiec- w medium olejowym maceruj...